shutterstock_55207039.jpg
המילה בית

לאנשים

עם מוגבלות 

בקהילת יזמ"ה במודיעין 

בכבוד-המרכז לאחריות חברתית.jpg

'בית בקהילה' במודיעין
בית לצעירים עם מוגבלות בקהילה חמה ועוטפת

'בית בקהילה', מערך הדיור הקהילתי של התנועה הרפורמית לצעירים וצעירות עם מוגבלות, מפעיל את דירת ארבל בקהילת יזמ"ה - הקהילה הרפורמית בעיר מודיעין. יזמ"ה מהווה לב קהילתי למאות משפחות מהעיר וסביבותיה ומתגאה בקהל הרחב והמגוון שלוקח חלק בפעילות הענפה של הקהילה. כבר מתחילת דרכה ב-1997 שמה הקהילה דגש על השתתפות שווה ומלאה של א.נשים עם מוגבלות דבר המתבטא בשלל פעילויותיה. דירת ארבל נותנת מענה לצעירים הזקוקים לתמיכה על מנת לפתח יכולת לחיות חיים מלאים ומשמעותיים בקהילה.​
 

אנו פותחים שתי דירות נוספות המיועדות לצעירים/ות בני/ות 20+ המעוניינים/ות להיות חלק מקהילה מגוונת הנותנת מקום לכל רבדיה של החברה.

אוכלוסיית היעד:

  • צעירים/ות עם מוגבלות שכלית התפתחותית בתפקוד גבוה.

  • צעירים/ות עם לקויי למידה מורכבים ובעלי יכולת שכלית גבולית.

  • צעירים/ות עם אוטיזם אשר מתאימים/ות לשילוב עם א.נשים עם הנמכה קוגנטיבית.

הדיור בבית בקהילה נעשה במימון משרד הרווחה ובפיקוחו.

אנו מזמינים אתכם לבוא ולהתרשם מהמעטפת הקהילתית היחודית שלנו ומהסטנדרט הגבוה של הבתים. לפרטים נוספים צרו קשר עם יובל ניומן, מנהל בית בקהילה:

טלפון: 054-7791104,

דוא"ל: yuval@reform.org.il

 
סמליל יד ביד מעודכן (שקוף).png

הגישה המקצועית והטיפולית שלנו

חיי קהילה

חיי קהילה

אחד האתגרים המרכזיים של אנשים עם מוגבלות הוא הבדידות. האפשרות להיות חלק מקהילה מאפשר להתמודד עם הבדידות ועם סטיגמות חברתיות. הבית פועל ומתנהל כדירת שותפים שהיא חלק מקהילה פעילה חמה ומחבקת. אנו רואים בדיירים ובמשפחות הדיירים כחלק מקהילת יזמ"ה. הקהילה מתכננת את פעילויותיה עם התאמה למוגבלויות והדיירים משתתפים בפעילות הקהילתית השוטפת כגון התכנסויות קהילתיות, חוגים ועוד כמו כל חבר אחר.

כחלק מהפעילות הקהילתית, יש גם תכניות ייעודיות המיועדת לדיירים, כגון: תעסוקה, חוגים ייעודיים, פעילות יזומה עם קהלים אחרים בקהילה וכדומה.

בנוסף, כחלק מתכניות הליווי הפרטניות של הדיירים במעבר לחיים עצמאיים משולבים עמיתים מן הקהילה שמתנדבים ללוות וללמד דיירים כישורי חיים ומיומנויות נדרשות.

משפחה

אנו רואים במשפחת הדייר שותפה מלאה לתכנון תכנית התמיכה של בנם/בתם ומאמינים כי הקשר עם המשפחה ויצירת שותפות אמת עמה הם תנאי חשוב ללהצלחה ולאושר. בסיס השותפות הוא בבניית יחסי אמון בין הצוות למשפחה. שיתוף המשפחות מתקיים בקשר יזום ומתוכנן:

  • סיוע למשפחה לקבל את התפקיד ההורי המחודש בעקבות השינוי בחיי הבן/הבת שהחליט/ה לצאת לדיור בדירה בקהילה.

  • קביעת פגישות עם משפחת הדייר סביב נושא/קושי העולה.

  • קביעת פגישות לשם עדכון המשפחה סביב שינוים בתוכנית התמיכה של הדייר וכן לצורך קבלת תמיכה של המשפחה בדייר.

פרטיות
זכות הבחירה

זכות הבחירה

אנו תומכים בבחירות האישיות של כל דייר/ת להגשמה העצמית שלו/ה, בתעסוקה, בתרבות הפנאי ובחברה. 

  • בתחום התעסוקה, אנו מכוונים לשילוב הבוגרים הצעירים בשוק החופשי ויצירת רצף תעסוקתי ברמות שונות המותאמות להם.

  • אנו שמים דגש על מינוף יכולותיהם של הדיירים להשגת עצמאות, שליטה מרבית בחייהם ולהגשמת שאיפותיהם. זאת באמצעות מענה אינטגרטיבי הכולל התייחסות לכל הרבדים של האדם: הקוגניטיבי, הרגשי, התחושתי – גופני וההתנהגותי. 

  • בתחום החברתי, כחלק מהקהילה נבנית מסגרת חברתית המקנה הזדמנות להשפיע, להיות מעורב ולהעלות את הדימוי העצמי והחברתי של הדייר.

שרות מכוון אדם

לשים את האדם במרכז, לא רק את המוגבלות. בניית תכנית ליווי וטיפול אישית לכל דייר ודיירת בבית המכוונת לממש את הפוטנציאל האישי, התעסוקתי והחברתי המיטבי שלו/ה בסביבה תומכת ומתגמלת בתוך הקהילה ומחוצה לה, הרואה את מכלול צרכיו/ה, רצונותיו/ה ויכולותיו/ה.

שרות מכוון אדם
זוגיות

פרטיות וזוגיות

כל אדם זקוק לפרטיות. אנו מאמינים שדווקא אנשים עם ממוגבלות שלעתים מתמודדים עם אתגרים חברתיים לא פשוטים, זקוקים עוד יותר לזמן ולמקום שהוא רק שלהם. אנו פועלים כמיטב יכולותנו לספק לכל דייר ודיירת את הפינה הפרטית שלו/ה ואת הזמן הפרטי שלו/ה.

אנו רואים בחיוב חיי זוגיות ותומכים, בשיתוף ההורים, בדיירים שבוחרים לחיות בזוגיות. זוגות הרוצים לחיות ביחד מקבלים תכנית ליווי לחיים בזוגיות בשיתוף גופים מקצועיים המנוסים בתחום.

הצוות שלנו

צוות הדירה כולל רכז דירה, עובדת סוציאלית, מדריכת בית ומדריכי לילה. את הצוות מלווה יועצת מקצועית.

רכז  הדירה - אחריות לניהול יומיומי של הבית מבחינה ארגונית,  כספית ומנהלית.

עו"ס - אחראית על התכנית הטיפולית ההוליסטית של הדיירים. לכל דייר נבנית תכנית קידום אישית, בתיאום ושיתוף כל אנשי הצוות המטפלים ומשפחת הדייר, שתכוון למיצוי המקסימלי של הפוטנציאל שלו הן בחיי המשפחה (בבית), הן בתעסוקה והן בחיי הקהילה.

מדריכת הבית - אחראית על התפעול השוטף של הבית, אוכל, ניקיון, כביסה. אוזן קשבת לדיירים, צורכיהם והקשיים שלהם.

מדריך לילה - תפקידו להגביר את רמת המוגנות וההשגחה בדירה בשעות הלילה.

סמליל לעוד פרטים
הסוכנות היהודית לארץ ישראל
משרד_העבודה,_הרווחה_והשירותים_החברתיים.p
logo yozma.png
Copy of סטריפ רולאפ.png
%D7%A1%D7%9E%D7%9C%D7%99%D7%9C%20%D7%94%