top of page
סמליל יד ביד מעודכן (שקוף).png

'בית בקהילה' במודיעין
בית לצעירים עם מוגבלות בקהילה חמה ועוטפת

סמליל יד ביד מעודכן (שקוף).png

בקרו אותנו גם בפייסבוק

'בית בקהילה', מערך הדיור הקהילתי של התנועה הרפורמית לצעירים וצעירות עם מוגבלות, מפעיל את דירת ארבל בקהילת יזמ"ה - הקהילה הרפורמית בעיר מודיעין. יזמ"ה מהווה לב קהילתי למאות משפחות מהעיר וסביבותיה ומתגאה בקהל הרחב והמגוון שלוקח חלק בפעילות הענפה של הקהילה. כבר מתחילת דרכה ב-1997 שמה הקהילה דגש על השתתפות שווה ומלאה של א.נשים עם מוגבלות דבר המתבטא בשלל פעילויותיה. דירת ארבל נותנת מענה לצעירים הזקוקים לתמיכה על מנת לפתח יכולת לחיות חיים מלאים ומשמעותיים בקהילה.​
 

אנו פותחים שתי דירות נוספות המיועדות לצעירים/ות בני/ות 20+ המעוניינים/ות להיות חלק מקהילה מגוונת הנותנת מקום לכל רבדיה של החברה.

אוכלוסיית היעד:

  • צעירים/ות עם מוגבלות שכלית התפתחותית בתפקוד גבוה.

  • צעירים/ות עם לקויי למידה מורכבים ובעלי יכולת שכלית גבולית.

  • צעירים/ות עם אוטיזם אשר מתאימים/ות לשילוב עם א.נשים עם הנמכה קוגנטיבית.

הדיור בבית בקהילה נעשה במימון משרד הרווחה ובפיקוחו.

אנו מזמינים אתכם לבוא ולהתרשם מהמעטפת הקהילתית היחודית שלנו ומהסטנדרט הגבוה של הבתים. לפרטים נוספים צרו קשר עם יובל ניומן, מנהל בית בקהילה:

טלפון: 054-7791104,

דוא"ל: yuval@reform.org.il

logo yozma.png
%D7%A1%D7%9E%D7%9C%D7%99%D7%9C%20%D7%94%
הסוכנות היהודית לארץ ישראל
משרד_העבודה,_הרווחה_והשירותים_החברתיים.p

על התכנית ׳בית בקהילה׳

יוצרים משפחה שהיא חלק מקהילה פעילה

כולנו רוצים את הטוב ביותר לילדינו וכשהם גדלים אנו רוצים לראותם פורשים כנפיים ועפים. כהורים לילדים עם מוגבלות השאיפה הזו נראית לרוב כחלום רחוק. כשהילד שלנו מגיע לגיל 21 רבים מאיתנו מוצאים שהפתרון הטוב ביותר עבורו, הוא להשאירו בבית. החלטה זו מציבה בפנינו אתגרים לא פשוטים.

אנו, בתנועה הרפורמית (תל"ם), מבקשים לעזור לילדיכם לפרוש כנפיים. אנו מאמינים שלכל אדם עומדת הזכות להזדמנות שווה לחיות חיים מלאים ומשמעותיים. על כן כחלק מרכזי בתכנית לשילוב אנשים עם מוגבלות הקמנו את 'בית בקהילה': בתים לאנשים עם מוגבלות בקהילותינו. 

 

הבתים של בית בקהילה מקנים לחברי הדירה מרחב נוח, בטוח ומשפחתי בעודם חלק מקהילה פעילה חמה ומחבקת.

הבתים ממוקמים בשכונת מגורים, קרוב ככל האפשר למרכז הקהילה. משפחות חברי הבתים מוזמנים לקחת חלק בקהילה ולחוות מעגל קהילתי תומך, בתוך קהילת האם.

חברי דירת ארבל עם נוער תלם בבילוי בבאולינג.jpeg

חברי דירת ארבל עם נוער תלם בבילוי משותף בבאולינג

מי אנחנו

התנועה הרפורמית - תל"ם (התנועה ליהדות מתקדמת בישראל) הינה ארגון הגג של הקהילות הרפורמיות בארץ. נוכחות התנועה הרפורמית בארץ החלה ב- 1930 וראשונת קהילותיה הוקמה בשנות ה-50 של המאה ה-20.

ברוח חזונם של נביאי ישראל, רואה היהדות הרפורמית בתיקון עולם ערך עליון. על כן התנועה הרפורמית בישראל חותרת לכינונה של חברת מופת דמוקרטית במדינת ישראל, המקדמת אחריות חברתית ושוויון הזדמנויות, הנוהגת בשוויון בין כל אזרחיה ותושביה ומגנה על זכויות האדם.

 

קהילות תל"ם הפזורות בכל רחבי הארץ, מנהריה בגליל ועד קיבוץ לוטן בערבה, מפעילות מגוון תכניות של מעורבות חברתית ומעודדות לקיחת אחריות חברתית של חבריהן. קהילות תל"ם עשירות בפעילויות קהילתיות ורוחניות המתאימות במיוחד לקליטה ושילוב של אנשים עם מוגבלות כחברים בקהילותיהן. קהילות התנועה הן בעלות פוטנציאל להוות מודל איכותי של שילוב קהילתי חברתי נינוח, בטוח ומאפשר.

הגישה המקצועית והטיפולית שלנו

חיי קהילה

חיי קהילה

אחד האתגרים המרכזיים של אנשים עם מוגבלות הוא הבדידות. חיי קהילה מאפשרים להתמודד עם הבדידות ועם סטיגמות חברתיות של החברה הכללית. כאמור, לקהילות התנועה הרפורמית יש ניסיון רב בשילוב אנשים עם מוגבלות בקהילותיה. הבתים ממוקמים בקרבת הקהילה וחברי הבתים הינם חברי קהילה מן המניין. הקהילה מתכננת את פעילויותיה עם התאמה למוגבלויות והדיירים לוקחים חלק בפעילות הקהילתית השוטפת כגון התכנסויות קהילתיות, חוגים ועוד.

כחלק מהפעילות הקהילתית, יש גם  תכניות ייעודיות המיועדת לדיירים, כגון: תעסוקה, חוגים ייעודיים, פעילות יזומה עם קהלים אחרים בקהילה וכדומה.

בנוסף, כחלק מתכניות הליווי הפרטניות של הדיירים במעבר לחיים עצמאיים משולבים עמיתים מן הקהילה שמתנדבים ללוות וללמד דיירים כישורי חיים ומיומנויות נדרשות.

פרטיות

כל אדם זקוק לפרטיות. אנו מאמינים שדווקא אנשים עם ממוגבלות שלעתים מתמודדים עם אתגרים חברתיים לא פשוטים, זקוקים עוד יותר לזמן ולמקום שהוא רק שלהם. אנו נפעל כמיטב יכולותנו לספק לכל דייר ודיירת את הפינה הפרטית שלו/ה ואת הזמן הפרטי שלו/ה.

פרטיות
זכות הבחירה

זכות הבחירה

תל״ם תתמוך בבחירות האישיות של כל דייר/ת להגשמה העצמית שלו/ה, בתעסוקה, בתרבות הפנאי ובחברה.

שרות מכוון אדם

לשים את האדם במרכז, לא רק את המוגבלות. בניית תכנית ליווי וטיפול אישית לכל דייר ודיירת בבית הרואה את מכלול צרכיו/ה, רצונותיו/ה ויכולותיו/ה.

שרות מכוון אדם
זוגיות

זוגיות

תל״ם רואה בחיוב חיי זוגיות, נישואים וקידושין, ותתמוך, בשיתוף ההורים, בדיירים שיבחרו לחיות בזוגיות. תל״ם תפתח תכנית ליווי לחיים בזוגיות בשיתוף גופים מקצועיים המנוסים בתחום.

הבתים פועלים כדירות שותפים והינם חלק מקהילה פעילה חמה ומחבקת. הדירות ממוקמות בשכונת מגורים קרוב ככל האפשר למרכז הקהילה. משפחות הדיירים מהוות גם הן קהילה לבית ומוזמנות להיות כקהילה בתוך קהילת האם. התפעול המקצועי טיפולי מנוהל ע"י צוות מקצועי בהובלתו של יובל ניומן הכולל יועצת מקצועית, עובדת סוציאלית, אם בית, ומדריכים.

העו"ס של בית בקהילה אחראית על התכנית הטיפולית ההוליסטית של חברי הבתים. לכל חבר נבנית תכנית קידום אישית, בתיאום ושיתוף האדם עצמו, הצוות הטיפולי והמשפחה, שתכוון למיצוי המקסימלי של הפוטנציאל שלו הן בחיי הבית, הן בתעסוקה והן בחיי הקהילה.

אם הבית אמונה על תפעול הבית. היא אוזן קשבת לחברי הבית ודואגת לכל צרכיהם

אנחנו רואים חשיבות רבה בשילוב המשפחה הקרובה בחייו של הדייר ובקיום קשרים רצופים מלאים ושקופים עם המשפחה, משרד הרווחה ושרותי הרווחה העירוניים מהווים שותפים מרכזיים לקידום איכות חייהם של הדיירים. 

סמליל לעוד פרטים

אָדָם טוֹבֵעַ כַּמָּה מַטְבְּעוֹת בְּחוֹתָם אֶחָד, וְכֻלָּן דּוֹמִין זֶה לָזֶה;

וּמֶלֶךְ מַלְכֵי הַמְּלָכִים הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא טָבַע כָּל אָדָם בְּחוֹתָמוֹ שֶׁל אָדָם הָרִאשׁוֹן, וְאֵין אֶחָד מֵהֶן דּוֹמֶה לַחֲבֵרוֹ. 

לְפִיכָךְ כָּל אֶחָד וְאֶחָד חַיָּב לוֹמַר:

בִּשְׁבִילִי נִבְרָא הָעוֹלָם.

משנה סנהדרין ד, ה

צרו קשר

יובל ניומן - מוביל שילוב אנשים עם מוגבלות בתנועה הרפורמית

רחוב דוד המלך 13, ירושלים 9410125

נייד: 054-7791104   פקס: 02-6203446

דוא"ל: disabilities@reform.org.il

עזרו לנו לקדם את השינוי התרבותי שינכיח חברה מכילה ומשלבת.

צרו קשר
הסוכנות היהודית לארץ ישראל
התנועה הרפורמית - יהדות מתקדמת בישראל
משרד_העבודה,_הרווחה_והשירותים_החברתיים.p
סמל מדינת ישראל.png
%D7%A1%D7%9E%D7%9C%D7%99%D7%9C%20%D7%94%
bottom of page