התנועה הרפורמית - יהדות מתקדמת בישראל

English | עברית

שילוב אנשים עם מוגבלות בקהילות התנועה הרפורמית

 

הצוות המוביל

יובל ניומן מוביל את התכנית לשילוב אנשים עם מוגבלות בתנועה הרפורמית בישראל. בעשרים השנים האחרונות יובל מילא מגוון תפקידים בוועדת ההיגוי של יזמ"ה - הקהילה הרפורמית במודיעין ובתנועה הרפורמית בישראל. מנהיג דינמי עם רקורד של מעורבות והצלחה מתמשכת. יובל פועל לאורך שנים למען שוויון לאנשים עם מוגבלות. הוא מאמין שהתנועה הרפורמית צריכה לשאוף להיות בחוד החנית לשילוב ושוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות ולשמש מודל לחברה הישראלית בכללותה. כמנהיג רפורמי, יובל מחויב לעיצוב מדינת ישראל כחברה דמוקרטית ויהודית, בית לכל היהודים, שבו צדק חברתי, שוויון זכויות, שוויון הזדמנויות וזכויות אדם מכובדים ומוגנים לכל אזרחי ישראל ותושביה.

ג׳וש ארונסון רכז השילוב לאנשים עם מוגבלות בקהילות התנועה הרפורמית בישראל. כפעיל חברתי ולוחם למען צדק ושוויון לכולם חבר ג'וש לתנועה הרפורמית במאבק למען תחבורה ציבורית בשבת. ג'וש פועל לסנגר על זכויות אנשים עם מוגבלות במסגרת התנועה הרפורמית כדי להסיר חסמים, כך שכל אדם, ללא קשר למוגבלותו, יקבל יחס שווה ולכל חבר בקהילותינו תעמוד הזכות לממש את הפוטנציאל הגלום בו ולחוש שהתרומה הייחודית שלו מוערכת.

לג'וש יש תסמונת אספרגר שלא עוצרת אותו מלנצח.

קורין שביט  יועצת ומנהלת מקצועית לבית בקהילה, מערך הדיור לאנשים עם מוגבלות שכלית של התנועה הרפורמית.  לקורין ניסיון של מעל ל-15 שנים בעבודה עם אוכלוסיות מיוחדות. קורין הקימה וניהלה מעון פנימיה בצפון, עבדה כמטפלת ביצירה והבעה במסגרות שונות, וניהלה מרכז יום ארוך של צ'יימס ישראל.  כיום קורין מנחה צוותים של מסגרות חוץ ביתיות בהתמודדות עם התנהגות מאתגרת - במסגרת פמי פרימיום. 

אמנית, מרצה ומטפלת בתיפוף רגשי .

 

אָדָם טוֹבֵעַ כַּמָּה מַטְבְּעוֹת בְּחוֹתָם אֶחָד, וְכֻלָּן דּוֹמִין זֶה לָזֶה;

וּמֶלֶךְ מַלְכֵי הַמְּלָכִים הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא טָבַע כָּל אָדָם בְּחוֹתָמוֹ שֶׁל אָדָם הָרִאשׁוֹן, וְאֵין אֶחָד מֵהֶן דּוֹמֶה לַחֲבֵרוֹ. 

לְפִיכָךְ כָּל אֶחָד וְאֶחָד חַיָּב לוֹמַר:

בִּשְׁבִילִי נִבְרָא הָעוֹלָם.

משנה סנהדרין ד, ה

צרו קשר

יובל ניומן - מוביל שילוב אנשים עם מוגבלות בתנועה הרפורמית

רחוב דוד המלך 13, ירושלים 9410125

נייד: 054-7791104   פקס: 02-6203446

דוא"ל: disabilities@reform.org.il

עזרו לנו לקדם את השינוי התרבותי שינכיח חברה מכילה ומשלבת.

 
הסוכנות היהודית לארץ ישראל
התנועה הרפורמית - יהדות מתקדמת בישראל