top of page
סמליל התנועה הרפורמית

סרטים

לא גיבור.png

איך מסמנים אהבה

כשאל-עד היה קטן, אמו אמרה לו: "לגדל אותך זה כמו לגדל שלושה ילדים". מאותו רגע הוא הרגיש אשם על כך שהוא חירש, והתאמץ נורא להיות כמו כולם. ההבנה שהוא שונה התעצמה אחרי מותה הטרגי של אמו והתפרקות משפחתו. אל-עד הקים לעצמו משפחה חדשה, במרכזה הילד שהוליד בהורות משותפת עם יעלי, שגם היא חירשת, ומסביב – חבריהם החירשים. בסרט הוא מתעד בגוף ראשון את החיים שבנה לעצמו, מתוך רצון להציג בפני הצופים גרסה משלו למשפחה והורות.

לא גיבור

סרטו האישי של רובי גת, מספר את הסיפור של המשפחה החדשה, אבל הוא הרבה יותר מזה. אנחנו פוגשים את המשפחה בברית של המילה של ים, אז עוד לא ידעו שיש לו שיתוק מוחי, האם ניסיון החיים של אבא שגדל כהומו בעולם מתנכר יכול להמתיק במעט את הקשיים שים חוֹוֶה? סרט שהוא מסע צמיחה של ילד קטן לבחור צעיר וחריף עם הורים שלא מוותרים ומוציאים אותו מחוץ לקונכיה לחוות את העולם. סרט מרגש עד מאוד - אנחנו ממליצים להכין את הממחטות מראש.

תפקוד גבוה

אוטיזם, עולם ומלואו. דנה דימנט, אמא לילדה אוטיסטית, מקלפת בסרטה ׳תפקוד גבוה׳ (ערוץ 8) את הדימויים השגורים של החיים על הספקטרום האוטיסטי וחושפת מציאות מורכבת, מאתגרת ומרגשת, שאולי תגרום לצופים ללמוד עוד על הנושא.

ניתן לצפות בסרט המלא כאן

אחי מיוחד  

"כשיש לך אח עם צרכים מיוחדים אז כל המשפחה מיוחדת", אומר נדב שאחיו התאום אליאב נולד עם מגבלה שכלית. הסרט מביא לראשונה בתיעוד מרגש במיוחד את סיפורם של האחים שמתמודדים עם אח עם מגבלה שכלית - סרט על רגשות האשם, הדאגה, הבושה והפחד מהתגובות של החברה.

ניתן לצפות בסרט המלא כאן

את לי לילה  

סרט המתאר קשר מיוחד בין שתי נשים החולקות דירה קטנה בחיפה: חלי, מאבטחת בבית ספר תיכון ואחותה הצעירה גבי, עם מוגבלות שכלית. הסימביוטיות המוחלטת בין השתיים היא שעומדת במרכז הסרט, שהוא בפירוש לא עוד אחד מאותם סרטים דידקטיים העוסקים בהתמודדות עם מחלה או מוגבלות.

אחד הסרטים האינטליגנטיים, האנושיים והמרשימים שנוצרו בארץ בשנים האחרונות.

השדכנית

סרטם המשותף של דני ווסרמן וברק היימן אשר עוסק בשדכנית טובה אשר חרף העובדה שלקתה בדלקת ניוון שרירים היא מצליחה לעשות עבודת קודש ולשדך בין אנשים עם וללא מוגבלות כאחד.

מבול

דיוקן של משפחה עצובה, במושב קטן ליד הים, שלאחר שנים של ריחוק וניכור - נאלצת להתמודד עם חזרתו הלא צפויה של הבן הבכור, האוטיסט (מיכאל מושונוב), מהמוסד בו שהה שנים. הגעתו משבשת לחלוטין את מהלך החיים של כולם ובעיקר את של יוני (יואב רוטמן), 13, שעסוק בטקסי גדילה אובססיביים לקראת בר-המצווה שלו. בעוד הוריו מסתגרים כל אחד בבועה משלו; האם (רונית אלקבץ) בגן הילדים שהיא מנהלת והאב (צחי גראד) בין ענני הגראס שהוא מגדל -- מוצא עצמו יוני מטפל באחיו בעל- כורחו. 

אח שלי גיבור

צעירים ישראלים בעלי תסמונת דאון יוצאים עם אחיהם לטיול תרמילאים בצפון הודו. כל אחד מזוגות האחים נושא עימו מהבית קונפליקט לא פתור.
המסע המאתגר מציף זכרונות ילדות, חושף את הקשיים אבל גם את רגעי הקסם שמביא איתו אח מיוחד לתא המשפחתי.
על רקע נופי ההימלאיה, בליווי מוזיקה מקורית של אהוד בנאי, מסע אל ארץ רחוקה הופך למסע אל תוך הלב. מסע של התקרבות והשלמה.

Gabrielle

Gabrielle is a young woman with Williams syndrome who has a contagious joie de vivre and an exceptional musical gift. Since she met her boyfriend Martin, at the recreation centre where they are choir members, they have been inseparable. However, because they are "different," their loved ones are fearful of their relationship. 

Praying with Lior

introduces Lior Liebling, also called "the little rebbe." Lior has Down syndrome, and has spent his entire life praying with utter abandon. Is he a "spiritual genius" as many around him say? Or simply the vessel that contains everyone's unfulfilled wishes and expectations?

 

You can watch the full movie here.

Wretches and Jabberers

Two men with autism embark on a global quest to change attitudes about disability and intelligence. Determined to put a new face on autism, Tracy Thresher, 42, and Larry Bissonnette, 52, travel to Sri Lanka, Japan and Finland. At each stop, they dissect public attitudes about autism and issue a hopeful challenge to reconsider competency and the future.

Autistic License

A docudrama, a true-to-life play that takes audiences on the rollercoaster ride of raising a child with autism.  It's a sometimes exhausting, sometimes exhilarating, frequently terrifying trip that informs, enlightens and entertains.  Dinner-Levin knows her material cold and delivers it with unflinching honesty.

כל חותמות המרכזים25.png
בכבוד-המרכז לאחריות חברתית.png
bottom of page