פעילות בקהילות

דוגמאות לפעילות משנים קודמות

קהילת ברכת שלום

 

סינמה ברכת שלום מציינים את חודש המודעות עם שיחה על השתתפות שווה בקהילה עם יובל ניומן וג׳וש ארונסון, צוות התכנית לשילוב אנשים עם מוגבלות. בהמשך יוקרן סרט על החיים לצד בן משפחה עם מוגבלות שכלית.

לפוסט שפורסם בדף הקהילה

קהילת בבת עין

 

בקבלת השבת בקהילת בבת עין הזמינה רב הקהילה, הרבה אילה מרון-שעעשוע, את גילה שובל, אם לילדה על הרצף, ואת בתה שרון, לספר על עצמן, על ההתמודדויות שלהן ועל מעגלי התמיכה שבזכותן שרון מצאה לאורך השנים אפשרויות להשתלב ולחיות חיים מלאים ושמחים.

בתפילת מנחה קהילתית הוזמנו להגבהה וגלילה חבר קהילה חברתו, המאובחנים על הרצף האוטיסטי, להגבהה וגלילה לציין את ההודעה על נישואיהם בקיץ הקרוב.

את סיום חודש המודעות ציינה הקהילה בהקרנה חגיגית של הסרט התיעודי 'החיים זה לא כוחות' שיצרה חברת קהילה נדין כהן עם דר' רבקה הלל לביאן, מרצה לחינוך מיוחד בסמינר לוינסקי, המתאר את סיפורה של אישה מיוחדת ואמיצה, מרב בור (ראו כתבה), שהתמודדה לאורך השנים עם בן על הרצף, בת שעברה שינוי מין ואתגרים נוספים. להקרנה הגיעו יוצרות הסרט וגיבורת הסיפור.

לפוסט שפורסם בדף הקהילה

קהילה ישראלית שוויונית שוהם

 

ערב של ניצוצות הנפש

הדלקת נרות ואחריה דפנה דרוקר והרצאתה - ׳ניצחון׳

הסיפור של דפנה כמתמודדת 17 שנה עם מחלה נפשית, כבת להורים מתמודדים, ואם לבן עם מוגבלות.

לפוסט שפורסם בדף הקהילה

חוגגים את שבת המודעות בנהריה

 

לקראת חודש המודעת והשילוב של אנשים עם מוגבלות אירחו בקהילת אמת ושלום בנהריה את ג׳וש ארונסון רכז שילוב אנשים עם מוגבלות של התנועה הרפורמית. ג׳וש דיבר על מנהיגים עם מוגבלות מהתנ״ך ועל איך ללמוד מאותם מנהיגים לשלב בתוך הקהילות שלנו.

לפוסט שפורסם בדף הקהילה

3 בדצמבר - היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בבית דניאל

 

בית דניאל יחד עם מרכז קהילתי בבלי מציינים את היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ומביאים לכל תושבי השכונה שני אירועים מיוחדים:

בשעה 16:30 – מופע המוזיקלי "צלילי עולם עם אביה", ומיד לאחריו תתקיים הצגה נהדרת לכל המשפחה "אוטו מוטו", של מיזם "מקומות שמורים", הפועל להנגשת תרבות ואמנות לילדים עם מוגבלות.

בשעה 21:00 בערב –  מפגש מיוחד עם ליהיא לפיד,  בו היא תחשוף בפנינו את סיפורה האישי וההתמודדות שלה כאמא לילדה מיוחדת, ועל המסע המורכב שלה דרכו היא מהווה השראה למשפחות רבות.

האירועים יתקיימו בבית דניאל, רחוב בני דן 62 תל אביב.

לפרטים נוספים

כל חותמות המרכזים25.png